Śladami św. Stanisława Kostki

Program Pielgrzymki Słuzby Liturgicznej Diecezji Płockiej do Rzymu

Termin: 27.07 - 02.08.2018

DZIEŃ 1 Zbiórka uczestników o godz. 00:15 w Rostkowie koło Przasnysza. Wyjazd o godz. 00:30. Przejazd do Augsburga – miasta założonego już w I wieku przez cesarza Oktawiana Augusta. Zwiedzanie: katedra, Rathaus Platz gdzie znajduje się wspaniały renesansowy ratusz oraz kościół św. Piotra, Maximilianstrasse, osiedle Fuggerei. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Augusburga.

 

DZIEŃ 2 Śniadanie. Wyjazd w kierunku Włoch. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

 

DZIEŃ 3 Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Msza Święta w kościele św. Andrzeja na Kwirynale gdzie znajduje się sarkofag z relikwiami św. Stanisława Kostki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

 

DZIEŃ 4 Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Zwiedzanie stolicy Włoch: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

 

DZIEŃ 5 Śniadanie. Przejazd do Padwy - nawiedzenie świątyń: bazyliki św. Antoniego gdzie znajduje się jego grób, bazyliki św. Justyny – miejsca pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Msza Święta. Zobaczymy również zabudowania słynnego uniwersytetu (z zewnątrz) oraz piękne Prato della Valle. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tarvisio.

 

DZIEŃ 6 Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Wizyta na wzgórzu Kahlenberg - krótkie zwiedzanie miejsca skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: katedra św. Szczepana, wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Plac Graben. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

 

DZIEŃ 7 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Przasnysza. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.


PROGRAM OBEJMUJE:

• Przejazd klimatyzowanym autokarem;

• 6 noclegów w hotelach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;

• Wyżywienie: 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji z napojami (woda/sok owocowy);

• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;

• Opiekę duchowa kapłana;

• Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;

• Opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu