Wyniki Diecezjalnych Rozgrywek Piłki Nożnej Ministrantów

W dniu 7 kwietnia 2018 roku w hali MCSiR w Płońsku odbyły się finałowe rozgrywki piłki nożnej ministrantów diecezji płockiej, której ceremonii otwarcia dokonali ks. Dawid Witkowski i Burmistrz Miasta Płońska pan Andrzej Pietrasik, który imprezę objął swoim patronatem honorowym. Do ich odbycia ministranci przygotowywali się od września 2017 roku. Wielu z nich spotykało się na regularnych treningach, niektórzy okazjonalnie, tak aby zdobyć wymarzony laur zwycięstwa. Najpierw musieli zwycięsko przejść rozgrywki na etapie dekanalnym i rejonowym, aby spotkać się w gronie najlepszych z całej diecezji. Podczas tegorocznych rozgrywek spotkały się 22 drużyny, z 19 parafii, w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.


Każda z kategorii miała swoją charakterystyczna cechę. Wśród ministrantów ze szkół podstawowych dało się zauważyć wielkie nadzieje na wygraną, o której rozmowy towarzyszyły najmłodszym uczestnikom przez dłuższą część drogi do Płońska. Na boisku stawali naprzeciw siebie wyrośnięci szóstoklasiści i drobni chłopcy, a każdy walczył o piłkę z równym zaangażowaniem. Zawodnicy z grupy gimnazjalnej pełni młodzieńczych emocji, przeżywali każdą minutę meczu, szczególnie podczas rzutów karnych o pierwsze miejsce, kiedy to piłka zatrzymana przez bramkarza przekroczyła o kilka centymetrów linię bramki. Wśród najstarszych gracz dawało się zauważyć skupienie i opanowanie, które skutkowały precyzją strzałów i pięknymi bramkarskimi paradami.


Wyniki najlepszych miejsc przedstawiają się następująco:


Szkoła podstawowa
I miejsce – parafia pw. św. Anny w Smogorzewie
II miejsce – parafia pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
III miejsce – parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie


Szkoła gimnazjalna


I miejsce – parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Obrytem
II miejsce – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku
III miejsce – parafia pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim


Szkoła ponadgimnazjalna


I miejsce – parafia pw. Wszystkich Świętych w Niechłoninie
II miejsce – parafia pw. św. Wojciecha w Zambskach
III miejsce – parafia pw. Nawiedzenia NMP w Smogorzewie


Zdobywcy pierwszych miejsc w dniach 1 - 2 maja wezmą udział w XIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbędą się w Rzeszowie. Podczas wręczenia nagród ministranci z Niechłonina z powodu braku możliwości na finał oddali możliwość wyjazdu drużynie z Zambsk.Ks. Dawid Witkowski
koordynator ds. sportu